מאמני אושר

(מתוך: קואצ'ינג עכשיו, גלובס הערב, 7/2/2007)

עדיין לא התארגנתם על תהליך קואצ'ינג שיקפיץ אתכם קדימה? כדאי שתתחילו להתאפס. "גלובס" מציג לכם 14 מהמאמנים המובילים בישראל, כשכל אחד מהם נותן את שני הסנט שלו וגם מהמר על עתיד הקואצ'ינג בכלל. היום הוא היום הראשון של שארית חייכם כבר אמרנו? ענת כהן.

ערן אוליניק – סגירת הפער בין הרצוי למצוי

כרטיס ביקור: מנכ"ל ושותף של מכללת קואצ'ינג אקדמי. מתמחה באימון עסקי למנהלים ולקבוצות.

 

תחילת הדרך:

"במקור אני מגיע מתחום הפרסום והשיווק, כאשר לפני מספר שנים השתתפתי בסדנאות של לנדמארק לטרנספורמציה אישית, אחת המנחות בסדנה עבדה בחברה של טל רונן וסיפרה לי עליו. כשחיפשתי את הדבר הבא בקריירה שלי יזמתי אליו פניה בהצעה להקים מוסד להכשרת מאמנים".

הכשרה:

בוגר מספר קורסים לפי המתודולוגיה של טל רונן.

הפעם הראשונה:

"מכוון שאני מאופיין בדרייב להצטיין ולהצליח, הרבה מהישגי הקודמים באו מגישה אקטיבית "דוחפת". לאימון הראשון הגעתי כדי להתאמן על השקעה מוגזמת בעבודה ועל החזרת ה"שטחים הכבושים", קרי הזמן הפרטי שלי. שם זיהיתי שאני קונטרול פריק. ידעתי שהדלק שאני שורף הוא "אני- עצמי" ורציתי לעבוד אחרת. תוך שלוש פגישות היו תוצאות בשטח ששחררו אצלי המון אנרגיה להסתער על יעדים חדשים".

אני מאמין:

"לפי תפיסתי אימון עוסק בסגירת הפער בין הרצוי למצוי. חלק גדול מתהליך האימון מתמקד בחקירה של נקודות עיוורות אצל המתאמן. תפקיד המאמן אינו לתקן את הלקוח או לשנות אותו, אלא לפתוח עבורו זוויות עבודה חדשות, לאתר פרדיגמות והנחות עבודה בסיסיות שדרכן הוא רואה את המציאות ולסייע למתאמן ליצור הקשרים חדשים שיתנו לו עוצמה לפעול".

הקואצ'ינג לאן:

"כיום התחום פרוץ וכל אחד יכול להדפיס כרטיס ביקור ולהתחיל לאמן. יחד עם זאת הקואצ'ינג כאן כדי להישאר. כשהכל יאמר ויעשה יישארו בסופו של דבר רק הרציניים בתחום. השרלטנות שבאה בדמותם של אנשים המתיימרים לאמן ללא השכלה או לאחר הכשרה בלתי מספקת מכתימה את התחום, ולעיתים קשה לתקן את הרושם. חשוב שיקום חוק מסודר אשר יכתיב קריטריונים ומיומנויות מוכרות".

 

שתף עם חבריך

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
שיתוף בפינטרסט