המודל שלי

המודל שלי

המודל שבונה את התשתית להצלחה שלך

אני עושה שימוש במודל מוכח המסייע למתאמנים שלי לפרוץ גבולות, לצמוח מבחינה אישית ומקצועית ולהגיע למקומות הנפלאים שייעדו לעצמם. המודל מתחלק לארבעה אשכולות עיקריים: כיוון ופוקוס, מוטיבציה, למידה ומודעות, והתמדה וניהול עצמי. כשאנו חשים תקועים, נוכל להתבונן באיכויות המוחלשות או החסרות לנו, לשים עליהן דגש מיוחד ולהמשיך לנוע ולהתפתח. כך נשיג את מה שבאמת חשוב לנו, נבסס את יכולתנו להצליח לאורך זמן, ונתחיל לפעול על פי הייעוד שלנו.

הרחבת היכולת שלך להצליח

אירועים שונים בחיי ובחיי מתאמניי הוכיחו לי כי הצלחותינו בעבר לא תמיד מסייעות לנו בהתמודדות עם אתגריי ההווה. מעבר לכך, הרדיפה אחר תוצאות מבלי להשקיע בצמיחה, למידה והתפתחות, עשוייה להביא אותנו למקום צר ונוקשה, שחסרות בו הגמישות ויכולת ההסתגלות הטבועות בנו כבני אדם.

כשאנו שמים דגש על לימוד מתמיד, תוך כדי היכרות הולכת ומעמיקה עם מאווינו ויכולותינו, אנו מרחיבים את הבסיס שלנו, החוסן שלנו ומוכנותנו להתמודדות עם האתגרים בחיינו. התמודדויות אלו יקבעו את מידת הצלחותינו העתידיות.

לכן, על מנת להרחיב את היכולת שלנו להצליח, ולהמשיך ולהצליח לאורך זמן, אנו נדרשים לטפח:

סט של יכולות וכישורים ייחודיים:

אנו מפתחים ומשכללים כישורים ויכולות, שתומכים בהתמודדות ובתגובה לכל מה שקורה לנו בדרך. בעתות משבר, כשברור לנו לאן אנו הולכים ומדוע, אנו ניחנים במוטיבציה ובאומץ לפעול. אנו גמישים מחשבתית ומסוגלים להתאים את עצמנו למציאות. אנו מסוגלים לנהל את רמת האנרגיה והרווחה האישית שלנו לאורך זמן. כך נצליח להתמודד עם משברים ולהשתמש בהם לטובתנו הגבוהה ביותר.

פעולה מתמדת:

ביצוע מה שאנחנו אוהבים והתקדמות לעבר העתיד שאנו מבקשים ליצור. כאשר אנו פועלים, משיגים תוצאות ומצליחים, נפתח בפנינו כר פורה לתרגול, לצמיחה ולהתפתחות. ההצלחה מדרבנת אותנו לפעול, לעשות, להתקדם ולצאת מאזורי הנוחות שלנו, תוך תרגול, חידוד והשחזה של יכולותנו. ההצלחה מסייעת להעלאת הערך והביטחון העצמי שלנו, לשיפור תחושת המסוגלות האישית ולהגברת תחושת שביעות הרצון הכללית שלנו מחיינו. היא מעודדת אותנו להמשיך להעז ולפעול למען הגשמת מה שחשוב לנו.

את הכישורים האישיים, שיתמכו בהצלחתנו, אני מחלק לארבעה אשכולות עיקריים:

כיוון/פוקוס/סיבה מדוע

כיוון/ פוקוס/ סיבה מדוע:

ברור לי מה אני רוצה, מהו הייעוד והחזון שלי, לאן אני רוצה להגיע, ומה אני מבקש להשיג, שממחישים לי בשביל מה אני עושה את מה שאני עושה. קבוצה זו מורכבת מידיעה של:
· הייעוד שלי
· חזון של העתיד שאותו אני מבקש להשיג
· מטרות ברורות וברות מדידה

מוטיבציה

מוטיבציה

יש לי תשוקה, מרץ ואנרגיה לנוע קדימה ולפעול, נכונות לצאת מאזורי הנוחות ולהעמיד את עצמי למבחן. קבוצה זו מורכבת מ:
· אמונה ביכולות שלי
· אומץ ונועזות לעשות את מה שנדרש
· אהבה ותשוקה למה שאני עושה
· תחושת מטרה

למידה/מודעות

למידה/מודעות

עד כמה אני סקרן, פתוח, גמיש ונכון ללמוד ולבחון דברים חדשים מכל מה שנקרה בדרכי. קבוצה זו מורכבת מ:
· רעב וסקרנות ללמוד
· גמישות מחשבתית והתיידדות עם הלא נודע
· רמת מודעות – היכרות עם עצמי ועם סביבתי
· יכולת הסקת מסקנות ולימוד השיעורים שמזדמנים לי

התמדה/נחישות/ניהול עצמי

התמדה/נחישות/ניהול עצמי

היכולת שלי להתמודד עם משברים, פערים, עיכובים, ומחסומים ולעבור אותם. קבוצה זו מורכבת מ:
  • יכולת התמודדות עם משברים ומינופם לפעולה ממקום חדש ושונה
  • לקיחת אחריות על כל הנקרה בדרכי
  • פעולה בלתי הגיונית מתוך מחויבות חסרת פשרות
  • ניהול ההתקדמות וההגשמות שלי אל מול היעדים
  • שמירה וניהול רמת אנרגיה/רווחה אישית גבוהה

כיצד מודל זה יכול לסייע לך?

כאשר אני עובד עם מתאמניי ליצור עתיד שהינו שונה באופן משמעותי מהמציאות הנוכחית, אנו לוקחים את כל האיכויות שהצגתי בחשבון, ובוחנים עד כמה הן מפותחות, או מה נדרש על מנת לחזקן. החל מהסיבה שבעטייה אנו פועלים, דרך רמת המוטיבציה שלנו, גמישותינו המחשבתית והרעב שלנו ללמוד, וגם רמת החוסן והיכולת להתמיד ולהתקדם למרות הקשיים. כאשר אנו חשים תקועים, אנו יכולים לבחון בפשטות איזו איכות חסרה או מוחלשת, לשים עליה דגש ולהמשיך לנוע ולהתפתח, בדרך זו להשיג את מה שחשוב לנו ולבסס את יכולתנו להצליח לאורך זמן.

במידה ויש לכם אתגר משמעותי ואתם רוצים לבחון עד כמה אתם מוכנים אליו, או מה עליכם לפתח על מנת לעמוד בו, אתם מוזמנים לשיחת היכרות עמי

בנוסף, אתם מוזמנים להאזין לתשדירים הבאים בתוכניתי "הגשמה בדרך שלי" ברדיו מהות החיים, בהם אני מפרט את כל אחד מהאיכויות של המודל שלי ומראיין אנשים מצליחים ומעוררי השראה על נסיונם ותובנותיהם בנושאים הללו.